O nas

Tkliwi nihiliści opanowujący pozycję dystansu to od ponad dekady internetowa przestrzeń, którą codziennie staramy się wypełniać fotografiami mniej lub bardziej korespondującymi z nazwą naszej społeczności.

Wiemy, że jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, ale mimo to stworzyliśmy Dekalog Tkliwego Nihilisty, który odrobinę dookreśla to, co niedookreślone. Od zawsze interesowała nas nieuchwytność, a jednocześnie chcieliśmy podzielić się z Wami czymś namacalnym i zmysłowym. Z tęsknoty za starym, wspaniałym światem stworzyliśmy perfumeryjną manufakturę.


Magia zapachu polega między innymi na tym, że nie można przesłać go światłowodem. Jest intymny i prywatny, zanurzony we wspomnieniach i indywidualnych doświadczeniach. Domaga się odczucia w swojej pojedynczości, w spotkaniu między dwoma ciałami – chemicznym i ludzkim.

Perfumy, które tworzymy pod marką Tkliwi Nihiliści kojarzą się z elegancją, klasą, szykownością i szarmem, ale ze szczyptą dezynwoltury i w lekkim klimacie retro. Pierwszym efektem naszej twórczości były zapachy Tkliwi Nihiliści L’eau de Parfum N°1 i N°2 oraz Tkliwi Nihiliści D’OR. Naszą rodzinę, a zarazem tkliwe portfolio wzbogaciliśmy o dwa dzieła zapachowe: Élan Vital Rouge i Élan Vital Vert nawiązujące do pojęcia filozofii Henri Bergsona, zgodnie z którą élan vital – życiowy pęd – stanowi podstawę działań duchowych i artystycznych. Kolejne perfumy które są emanacją naszej ewolucji twórczej.

Autorem kompozycji zapachowych jest perfumiarz Karol Jaśkowiak, a wszystkie dotychczasowe perfumy zostały uznane i sklasyfikowane przez światową fragrantikę.

Tworzymy limitowane kolekcje i unikatowe rękodzieła w wyjątkowych opakowaniach. Po szczegółowe opisy nut zapachowych oraz wrażenia tych, którzy już otulili się mgiełką tkliwości, zapraszamy do naszego sklepu.

.